.
Language
Periyodik Check-Up
Zaman İçinde Oluşan Bozulma ve Yıpranmalar
Bahçe sulama sistemlerinde kullanılan malzemeler zaman içerisinde toprak altı ve üstünde çürüme, çatlama, kavrulma, güneşin U.V ışınlarının etkisiyle zarar görerek görevlerini yapamaz hale gelirler. Bu durumda düzenli kontrol edilmeleri ve eskiyen parçaların yenileriyle değiştirilmesi gerekir.
Peyzaj ve Bitki Formundaki Değişiklikler
Bazı bitkilerin köklerinin büyümesiyle birlikte sulama ihtiyaçları değişerek günlük ve haftalık sulamaya ihtiyaç duymayabilirler. Bu durumda otomatik sulama düzenlemesinde değişiklikler yapılmalıdır aksi takdirde fazla sulama sebebiyle bitki kökleri çürüyebilir.
Fark Edilmesi Zor teknik Arızalar
su deposundan sulama başlıklarına kadar tüm bileşenlerin tam verimle çalışıp çalışmadığını anlamak bir bakışta çok zordur. Herhangi bir parçada oluşabilecek aksaklık, bitkilerin eşit sulanmamasına veya bir bölgenin aşırı sulanmasına sebep olabilir.
Bitki ve Suda Önemli Oranlarda Tasarruf
Kusursuz bir sulama sistemiyle, bitkiler gereğinden fazla veya az sulanmayarak mükemmel formlarına ulaşacaklardır. Bu da bitkilerin yenilenme maliyetlerini ortadan kaldırır ve aynı zamanda ciddi oranda su tasarrufu sağlar.
Sulama Başlıkları ve Damlama Hattı Kontrolü
Sulama başlıklarının alanda yerleşimi ve sulama kapasiteleri, açı ayarları, filtre temizliği ve sağlamlıkları, damlatıcıların yerleşimi, bitkilerin sulanma ihtiyacına uygunluğu, toprak üstü bağlantıları kontrol edilir.
Kontrol Cihazı, Selenoid Vana ve Sensör Kontrolü
Zamanlayıcı ile vanalar arası iletişim (kablo, GPS, Wifi, RJ45 v.b) batarya, selenoid bobin, sensör bağlantılarıyla, program ayarları ve otomasyon sistemi üzerindeki tüm parçalar kontrol edilir.
Depo ve Hidrofor Kontrolü
Depo hacmi ve bahçe için yeterliliği, durumu, şamandıra, hidrofor emiş ve su çıkışı, filtreler, hidrofor kapasitesinin sulama sistemi için uygunluğu, debi ve basınç yeterlilik kontrolleri yapılır.
Peyzaja/Bitkilere Uygunluk kontrolü
Sulama sisteminin bahçede kullanılan bitkilere göre uygunluğu kontrol edilerek, gereğinden fazla veya az sulanmakta olan bitki ve bölgeler tespit ve rapor edilir.
Copyright © 2004-2014 Rainplus